Krátce o školce

Mateřská škola je příspěvkovou organizací obce Vápenná, která byla zřízena v roce 2003 za účelem poskytování předškolní výchovy a vzdělávání dětí.

Nabízí dětem bezpečné místo pro vzdělávání, zkoumání, tvoření, hraní a rozvoj všech dovedností. Škola je dvoutřídní a pracují zde tři pedagogické pracovnice, jedna školní asistentka a pět provozních zaměstnanců.

Budova je situovaná ve středu obce, blízko lesa, s nově zrekonstruovanou zahradou, kterou děti pojmenovaly ,,Rozmarýnka“. V těsné blízkosti je budova družiny ZŠ, kostel a pošta.

Plánování a činnosti škola směřuje k potřebným inovacím ve vzdělávání se zaměřením na aktivity s enviromentální a polytechnickou výchovou, praktikované především v prostorách nové zahrady, lesa a přírody kolem. Podrobněji se můžete informovat v našem Školním vzdělávacím programu, který má pro letošní rok název ,,Vyletíme z úlu ven, užijem si každý den.“

  Ve Vápenné dne 1.9.2016