O naší školce

Mateřská škola je příspěvkovou organizací obce Vápenná, která byla zřízena v roce 2003 za účelem poskytování předškolní výchovy a vzdělávání dětí.

Nabízí dětem bezpečné místo pro vzdělávání, zkoumání, tvoření, hru a rozvoj všech dovedností.

Budova je situovaná ve středu obce, blízko lesa, s nově zrekonstruovanou zahradou, kterou děti pojmenovaly ,,Rozmarýnka“. Součástí budovy je také školní kuchyně a jídelna. V těsné blízkosti je budova družiny ZŠ, kostel a pošta.

Škola má dvě třídy: 1. třída Včelky (děti ve věku 2 – 4 let), 2. třída Čmeláci (děti ve věku 5 – 7 let).

Naše motto: Dobré je slyšet, lepší je vidět, nejlepší je zkusit.“

Do výchovy a vzdělávání zařazujeme prvky Montessori pedagogiky a prvky programu Začít spolu. Dále se zaměřujeme na rozvoj enviromentální a polytechnické výchovy. Velké množství aktivit praktikujeme především v prostorách nové zahrady, lesa a okolní přírodě.

Školním vzdělávací program má název ,,Vyletíme z úlu ven, užijem si každý den.“

  Ve Vápenné dne 9.8.2019